
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 12 V |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 8 V |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 40 kHz |
Stock: 2188
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26717
Ext.Price$0.26717
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26717 | $0.26717 |
| 10 | $0.23548 | $2.35480 |
| 50 | $0.20755 | $10.37750 |
| 100 | $0.17751 | $17.75100 |
| 500 | $0.15181 | $75.90500 |
| 1000 | $0.14061 | $140.61000 |
| 3000 | $0.13024 | $390.72000 |
